It’s alive!!! $izoSuru No:1

Geçen günkü “Yılın Listesi: Müzik” girişimde değindiğim üzere, artık benim de bir podcast/imsi, radyo program/sı bir kaydım var: $izoSuru #1. İçeriğe gelecek olursak:

 • Motörhead – Louie Louie (1978)
 • Pixies – Break my body (1988)
 • Vampire Weekend – A Punk (2008)
 • She & Him – In the sun (2010)
 • The Damned – New Rose (1976)
 • Siouxsie and the Banshees – Love in a void (1979)
 • Room Eleven – Hey hey hey (2008)
 • Regina Spektor – Us (2004)
 • Lendakaris Muertos – Oso Panda (2006)
 • Mecano – El Siete de Septiembre (1991)
 • Enya – Orinoco Flow (1988)
 • The Fall – Blindness (2005)
 • vee tabii kiiii, bizzat Emre Sururi (ta kendisi)’nin (Türkçe) yorumları / Aaaaand of course including the commentaries (in Turkish) by none other than yours truly!

İndirmek için bu bağlantıyı takip ediniz / Please follow this link to proceed with download.
Podcast’te bahsi geçen siteler:

“It’s alive!!! $izoSuru No:1” için 7 yorum

 1. 101.1 — Ağzına sağlık pek güzel olmuş. Az önce mmm megasite efektini duyunca öylece kalakaldım. Ankara’nın, Angara dersem daha doğru olacak sanırım, (hemşehrilerim alınıyor Ankara deyince çünkü)güzide radyosunun ismini böyle bir podcast’te duymayı hiç beklemiyordum, pek güzel olmuş, devamını bekliyoru/m/z.

 2. Afiyet bal şeker olsun.. — Megasite “touch”ı gerçekten de vurucu oldu bence de. Ama ömrümüzün bir dönemine (dolmuşlar sağolsun) damgasını vurmuş böyle bir detayı hazır fırsatını bulmuşken ıskalamak olmazdı. 8)

  Podcast’i beğendiğine çok çok sevindim, bir dahaki sefere az biraz düzgün cümle kurabilen bir DJ’le çalışmayı düşünüyorum. Adam Türkçe iki kelimenin belini kıramıyor, kalkmış bir de Hollandaca laflar ediyor (ha bu arada onları da yanlış telaffuz ediyor, iyi mi!)

  Bir sonraki podcast’te ayrıca söz “noise reduction” zamazingosunu kullanacağım. Bunda dosyayı oluşturup, kaydettikten sonra bir daha editleyemedim, hafıza bir türlü yetmez oldu (böylelikle bir kez daha anladık ki, bütün parçaların toplamından gerçekten de büyükmüş!)

  İyi geceler.. ler… ler…

 3. first shot — Çok yerinde bir dokunuş olmuş, aklıma geldikçe keyiflenirim artık bu duruma.

  İlk kez yapılan bir iş için oldukça başarılı (karşında biri olmadan mikrofona konuşmak çok kolay değil çünkü insan bir mimik ya da geri bildirim filan bekliyor -yine çünkü- alışmış yıllardır böyle olmasına), kansorejen şarkılar listesini sabırsızlıkla bekliyorum, umarım gelir. :p

  Günaydınlar… lar… lar… demeyi çok isterdim ama halen gece o yüzden iyi geceler ler ler…

 4. Sorun dj’de değil kurgucuda — FCH ailesi olarak, bir de normalizer kullanmanızdan yanayız. 😉
  Yayın boyunca sesinizin titriyor oluşu ayrı bir tat katmış bencileyin. Özlemiştik, güzel sürpriz oldu valla. Eline sağlık. Gerisi çıksa da dinlesek…

 5. “gitarda hata yapinca davulcuya pis pis bak” — Sevgili Kralicem, sizin tv programlarinizi en buyuk sevklendiricimiz oldu (husnu sevklendirici). Normalizer hakikaten sart, demek ki neymis, elle (emmanuel) kismak ayarlamak olmuyormus, katiliyorumg.

  Ilk yariyi (aka “ahkamin icinden, bilgilendiren adam”) atlattiktan sonra devami guzel gecti bence, garip bir sey yine de. Neyse, saniyorum ki motoru actik, devami gelir tabii ki (galiba bu aralar gaz donemime girdim nitekim dun itibari ile Ispanyolca olarak bir Bilbao gezi rehberi hazirladim (hazirladigimi dusunuyorum – yani bir gezi rehberi hazirladim, orasi tamam ama, Ispanyolca oldugu yonunde suphelerim var… 8)

  Ah bir de gaz demisken: buradan adini vermeyecegim (kendini bilir o) bir kisiden de programin adinin cagristirdigi bir alternatif/yan anlam ogrendim, simdi baska turlu bir sey gelmiyor aklima $izoSuru dedikce. HIMYM’daki cam sangirtisi gibi bir sey, o yuzden size de ipucu vereyim, hep beraber dizelim (ahanda dedim).

  funny facebook fails - Dealing With Life's Pressures
  see more Failbook

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir