her şeyi bloguna yazmak isteyen adamın hikayesinden detaylar

 • derbi, aynı şehirden iki takımın karşı karşıya gelmesi imiş, yüz bin yıl sonra bunu da öğrendim (Barcelona ile başka bir İspanyol takımının vesilesiyle, birkaç ay önce, Julen’den)
 • son bir haftadır çok yoğun bir şekilde Feist – My Moon, My Man dinliyorum. Feist grup değilmiş, kızcağızın soyadı ve sahne adıymış, ayrıca Paris Je T’aime’deki en güzel şarkı olan La Même Histoire’i de o söyler dururmuş meğer. My Moon, My Man’in klibinde böyle biraz kasıntı bir şey zannettim, sonra anladım ki aslında çok iyi bir kızcağızmış (Kanadalı). Daha önce de bir defa başıma gelmişti. Bir de şarkının Boyz Noise remix’i de çok çok iyi (hatta başlarda asıl şarkıdan bile daha iyi olduğunu düşünüyordum).
 • Yarın (bugün) San Sebastian’ın yakınındaki Astigarraga’ya cider içmeye bir sagardotegi‘ye gideceğiz Basklılar olaraktan. Taşcılar olaraktan ise cider içmeyeceğiz, havayı soluyacağız, Bengü belki(m) sonradan bloguna bile yazar.
 • Saat 10 dakika sonra 2 olacak (a.m.). Ne zaman ertesi gün erken kalkmamız gerektiğinde cumaları geç yatıyoruz. Bilinçaltımız isyankar da kime bu isyan, neye bu isyan, bir de onu bilsek.
 • Poomplamoose niye yeni şarkı çıkarmıyor Le Disque? Bir de uzun süre seyretmeye dayanamıyorum, dinlemek çok hoşuma gitse de, elime odun alıp o sakallıyı kızın gözlerinin önünde dövmek istiyorum. (Karanlık nedir bilmemiş) iyi kalpli insanlara sanıyorum kıskançlık dolu bir öfke duyuyorum (halbuki ben de iyi bir insanımdır / öyle derim kendime — bir de 5th Dimension üzerinden hippielere giydirirken duyacaktınız beni, ben bile utandım (last night) I didn’t get any sleep at all.
 • ‘Emre Sururi’ arattığınızda Google Images’da, facebook marifeti ile Maria’nın fotoğrafı -da- çıkıyor, seviniyorum (düzenli olarak googlelarda kendini aratan adamım)
 • Uzunca bir süredir Kiran Desai’nin (yengemiz) The Inheritence of Loss’unu okuyorum. Başlarda hiç sevmemiştim, şimdi o duygu gitti (kitap bitmek üzere) ama hem acı hem utanç kızgınlık filan veriyor, nerede benim “happy books”um? (okumayın yani, tavsiye etmiyorum).
 • O bitince Nerea’nın hediyesi (kız kitabı?) Anna Gavalda’nın Hunting and Gathering‘ine (Ensemble, C’est Tout) pek başlayasım yok. Banks okurum herhalde (M.li olanından).
 • İspanyolca kursuna yazılmışlığım, son birkaç senedir başıma gelen en değişik şey. Gençlik güzel şey, Erasmus’u kaçırmayabiliyorsanız, sakın kaçırmayın! (Aranan adam, kaçın, sakırmayın!)
 • İyi geceler, se7en cücüler.

“her şeyi bloguna yazmak isteyen adamın hikayesinden detaylar” için 5 yorum

 1. Argghhhh…“İyi geceler, se7en cücüler” işte buraya kadar çok iyi gitmiş, saatin kaç olduğunu hissettirmemiştin.
  Neyse… Ben Bengü’nün yazacaklarını beklemeye başlayayım iyisi mi.
  Yatcas kalkcas, yatcas kalkcas Bengü yeni bir günlük yazısı yazmış olcak. [“işiyorum, işiyorum popom kuru kalıyor” vurgu ve sesiyle okunacak]

 2. Başlıksız — pomplamoose yeni sarki cikarmiyor ama sali aksamlari canli webcast yapiyor geyik yapiyor, belki ondandir. yeni album cikartacaklarmis yakinda, son webcastte bunu diyorlardi.

  su bot testini de multiple pencere acan insanlara adapte edebilseniz (uretilmis ve halen valid sayilar array icinde tutulsa, ben sayi girince array icinden herhangi bir sayi seklinde kontrol edilse mesela) ne guzel olurdu sururi bey.

 3. argh1 — Canım Kraliçem, yok, o gece 2.30 gibiydi yattığımda, 7 şaşırtmaca, tıpkı Kevin Spacey’in Olağan Şüphelilerdeki hali gibi(n).

  Her sabah Ece’yi okula götürüyorum, öyle “ben bu sabah okula gitmıycam balale bööö!” yapma lüksüne sahip değilim ne yazık ki.. (ahhh ahh gençlik başka bir şey, akşam 4’te kalkardım yataktan yahu!)

  Bengü yazsın diye ben de az tezahurat yapmıyor değilim! Hatta tehdide bile vardırdığım oluyor (“yazmazsan kaparım blogunu” diye) ama o da yoğun, biliyorum da diyorum, baksana buraya cevap bile yazamadı senin mesajın (meşazın) onu çoook mutlu ettiyse de.

  Bir de evvelsi gün ilk sezonu çok iyi olan diziler belgeselini (bergesel) izledik ailecek, yani ekrana dokunmasak da ne kadar çok özlediğimiz bilgisi iyice baskınlaştı (gelseniz e!)

 4. argh2 — Pomplamoose hakkında: ya biliyorum çok ayıp bir şey ama ben hala oradaki kızın (baktım şimdi Wiki’den, Natalie Dawn Knutsen imiş adı) güzel olup olmadığına karar vermeye çalışıyorum (böyle de bir insanım çok afedersin).

  Captcha fikri güzel hakikaten, bir ara inşallah (o bir aradan evvel size altın anahtar vereyim, bu dertten kurtaralım efendim, haftasonu lalal diyelim).

  (Sonradan kendime not: bir tane Disq’e, bir tane Seyfettin’e, bir tane de Ayşe’ye free-pass)

 5. Başlıksız — o kizi justin bieber’a benzetiyolar, kendisi de diyo tamam justin bieber’a benziyo olabilirim ama once ben vardim deyu. 90’larda olsaydik vardim yerine wardim da diyebilirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir