Rica: Haruki Murakami – Hard Boiled Wonderland

Hard boiled wonderland and the end of the worldBu blogları okuyan ve aynı zamanda p2p program da calıştıran arkadaşlardan rica etsem, benim için Haruki Murakami’nin Hard Boiled Wonderland’ini indirip, xxx e-posta adresime gönderebilirler mi acaba?

Bu giriş, dosya elime geçinceye ya da ben ümidimi kesinceye kadar burada kalacak. Yani bu mesajı okuyorsanız, hala gönderebilirsiniz. Ilgili kitap burada yayınlanmadığından, herhalde telif olayını da çiğniyor olmayız.

Sonradan Ekleme: Az evvel, merak ettim, Bilkent’in kütüphanesinden kitabı tarattığımda mevcut olduğunu gördüm. Bizim kütüphaneye gidip, ODTÜ-Bilkent Kütüphaneleri arasındaki protokolden faydalanmak için belge çıkartırken, Kütüphane Başkanı Prof. Dr. Bülent Karasözen’den de haklı olarak biraz fırça yedim (kitabı istettiğim takdirde seve seve bizim kütüphaneye de aldırabileceklerini belirtti), okulumu seviyorum, I Love ODTU very much çünkü onlar very nice.. 8P

Sonradan Eklemeden sonraki ekleme: Dün, Bilkent Kütüphanesi’ne gidip, Murakami’nin Hard-boiled Wonderland and the End of the World‘ünü aldım, bunlara ek olarak yine Murakami’nin A Wild Sheep Chase‘ini, Woody Allen’ın üç kitabının (Without Feathers, Getting Even ve Side Effects) toplandığı bir kitabını, Jonathan Ames’in Gece Gibi Geçiyorum‘un Türkçe baskısını, Salinger’ın Franny and Zooey‘inin İngilizce baskısını aldım. Dün Hard-boiled Wonderland’e başladım, hatta başlayışımın anısına Wikipedia’nın Tom Swift başlığına bir giriş bile yaptım bu kitapla ilgili.

“Rica: Haruki Murakami – Hard Boiled Wonderland” için 7 yorum

 1. Kütüphaneye kitap siparişi. — Az evvel üzerime düşen görevi yapıp, kütüphaneden şu kitapların siparişini rica ettim:

  • Jonathan Ames, The Extra Man
  • Haruki Murakami, The Wind-Up Bird Chronicle
  • Haruki Murakami, Hard Boiled Wonderland and the End of the World
  • Haruki Murakami, Dance Dance Dance
  • Haruki Murakami, Norwegian Wood

  Bakalım kaç tanesi alınacak…

 2. Morthaz — Selam Mustafa;

  Ben de evvelsi gün gördüm, http://www.yahoo.com‘da kapaktan girmişlerdi, işte Rowling, Irving ve King (hımmm paterne bak be! 8) bir araya gelmişler, Irving ve King de kıyma bizim Harry’ye demiş… Ben, daha evvel de belirttiğim üzere, Harry’nin ölmesinden veya davasını kazanmasından değil de, aslında önemsiz bir kişilik olduğunun, asıl adamın Neville olduğunun meydana çıkmasından yanayım… Kaldı ki Rowling ticari amaçlar doğrultusunda, “benden sonra başkası yazmasın” diyerekten Harry’yi hakikaten öldürebilir ama çooook düşük bir ihtimal… Onun yerine bu şekilde kitap satışlarını kırılamayacak bir rekor seviyesine çıkarmayı planlıyordur… Ama kim ölecek dersen söyleyeyim: Snape ve Neville. Bunlar banko diyorum. Ron bir ihtimal, Draco herhalde ağır yaralı olarak kurtulacak (yaralanması da birinin -muhtemelen Harry’nin- hayatını kurtarmak adına olacak). Söylediydi dersiniz… 8)

 3. Warcraft
  World of Warcraft’in moonrunner dunyasina ugra Morthaz’a bir whisper at. Kendisi acimasiz bir troll warrior. Bir de sarikiz ve tromos var: Sarikiz (Zarife) tauren druid (yani istediginde ayi olabilen yuruyen inek), Tromos (Nikos, Z’nin kocasi) da orc warlock.

 4. Warcraft ve More Craft — Ben de hala benim nick’i yoğun şekilde kullanmaktayım (kaldı ki, bunun ne kadarının FRP ile ilgisi olduğu tartışılır.. 8)

 5. kardeşim söyle alalım — sen deseydin ben kitapları alır getirirdim sana… protokol mrotokol ne uğraştın canım kardeşim…

 6. protokol — ‘protokol’ lafta ağır aslında.. kolayca hallettim. tek zor yanı bilkent’e gitmesi idi.. 8) çok sağol ama yine de löker’im!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir