Bugünlerde

Bugünlerde ve bugün bol bol bisiklete bindim, Nazım sağolsun. İki tekerlekli, yarış bisikleti, öyle yanlarda destek tekerleri de yok, ayrıca oturunca seleye, ayaklarınız yere değmiyor, o derece yani. ODTÜ’yü turladım turladım bir güzel. Doktora komitemdeki Oğuz Hoca’ya (Gülseren) gitmeme gerekiyordu Bilkent’e, kapıya kadar bisikletle gittim, oraya park ettim, minibüse gittim, Bilkent’e gittim, işimi hallettikten sonra minibüse gittim, ODTÜ kapıda indim, o güzel bisiklete bindim, çevirdim çevirdim pedalları. Hollanda’ya sağ salim aksilik olmadan gidebilirsek eğer, yapacağım ilk işlerden biri bisiklet almak olacak. Zaten son bir aydır Bengü ile yediğimize içtiğimize dikkat etmiyor, Nasılsa Hollanda’da bol bol pedal çevireceğiz, veririz..” diyoruz, haydi hayırlısı.

Culture’dan Look to the Windward‘a döndüm, tempo biraz artıyor gibi. Ayrıca dün Bengü ile Hot Fuzz ‘a başladık, kadro tipik İngiliz komedisi fiks kadrosu. Orada, ufak bir roldeki Black Books’un Manny’si, Ian Banks okurken görülüyor, hatta ikinci görünüşünde galiba Culture okuyordu.

Yoruldum, bir de terledim, acıktım da. Saat 17.13 olmuş, birazdan servis için toparlanmaya başlayacağım. Fkk’dan yorum aldım ayrıca, diyeceğim odur ki, benden iyisi yok! 8)

Ha, bir de: Linux’çulara ayın bilmecesi:

Bir ftp sunucum var, SSH’ı yok, FTP’si var
ister ki deli gönül, buradaki dosyaları kendi bilgisayarımdan güzelce editleyebileyim vim ile
ama
her seferinde
vim ftp://lol:olo@xxx.xx.xx.xx/1/2/3/4/5.php
benzeri uzuuuun dosya adları yazmayayım… ya gui’si olsun ya da tercihen ncftp’ninki gibi auto-completion’ı. Fişek patron FUSE ile entegre etmemi önerdi, ben ncftp’den memnun kaldım ama bir sorun var
ncftp default nano kullanıyor, “edit” komutunu vim’e bağlamayı beceremedim.

var mı önerisi olan?

(ödül: Dennis Brown’dan güzel mi güzel reggea şarkıları -ki bu havalarda onlardan iyisi yok!-)

“Bugünlerde” için 5 yorum

  1. Gürer Bey kazandı Dennis Brown’u — GB> export EDITOR=vim
    GB> ncftpd şeklinde başlatırsanız EDITOR çevre değişkenini dikkate alır belki?

  2. hmm… — Demek Nazım’ın bisikleti kısmetmiş, bir türlü getiremedim.

    Halbuki planlarım arasında ben yokken okulda bırakmak vardı.

    Çok kaptırmışım kendimi…

  3. Re: Musti — Musti, bu dediğin de normal zamanda çok pratik ama benim derdim, sunucudaki dosya isimlerini genelde hatırlamamaktan.. Ben istiyordum ki, paşa paşa alet önüme sunsun, ben seçeyim aralarından. ncftp hayli başarılı bu konuda zira TAB-Completion’a olanak tanıyor (ve bu arada client linux / windows’da UltraEdit canavarı var, o da çok iyidir). Böyle yorum yorum görüşmekle olmuyor, ben sana yarın bir güzel mail yazayım 8) Ödülünü de şuradan edinebilirsin (gerçi sen reggea sevmezdin ama ben de sevmezdim 8) http://www.emresururi.com//

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir